ДРУГИ МЕДИИ
БЛОГОВЕ
Враца - спорт

Атлетите от областта останаха без медали

Атлетите от област Враца останаха без медали от Националния шампионат за юноши и девойки младша възраст. Това не е характерно за клубовете в региона и буди тревога. Състезателите от Враца от години нямат нормални условия за зимна подготовка, поради окаяното състояние на закритата писта. Досега те успяваха да компенсират с тренировки на открито след настъпване на пролетта, сега обаче явно е оказало влияние и ремонтът на стадиона.

Кризата в тази възраст се подчертава и от факта, че малцината състезатели, намерили място в челната десетка, са от по-долната възрастова група. Най-близо до медалите бе талантливата състезателка на мездренския "Вирен" Мими Иванова. Тя финишира на 4 място в бягането на 2000 метра стийпълчейз. Добре се изявиха хвърлячите от Мизия. 14-годишната Палома Златанова зае шесто място на копие. Нейният връстник и съотборник Венелин Кашов е осми в същата дисциплина и 11-и в тласкането на гюле.

До финала на скок дължина при девойките достигна Симона Герова от АК "Враца", където се класира на 11 място. Под възможностите си се класираха атлетите от врачанския клуб "Павел Павлов". С най-високо класиране е Ани Асенова - 12-та на 100 метра с препятствия. Тя обаче бе шампионка в зала в долната възраст преди година (на 60 м с препятствия) и участието ? е отстъпление. С реални шансове за класиране във финала имаха гюлетласкачите от "Олимпия-Враца", но те не стартираха в шампионата. Врачанските клубове са произвели не един и двама елитни атлети и се надяваме това да е временна криза.

04 юни 2015 | 09:02 [назад]