ДРУГИ МЕДИИ
БЛОГОВЕ
Враца - спорт

Празник на борбата в Згориград

Чудесната традиция на село Згориград продължи с шестото издание на Празника на борбата. Това е турнир на открито, двата тепиха се монтират в центъра на селото и става наистина празник за жителите му. Трябва да подчертаем също, че и качеството на състезанието е високо и в него свои представители изпращат редица от водещите школи в страната. Тази година в надпреварата се включиха 120 борци от 8 клуба, разделени във възрастовите групи подготвителна, деца, момчета и юноши, както и подрастващи състезателки от женското направление.

Врачанските състезатели спечелиха 32 медала, от тях 7 златни, 11 сребърни и 14 бронзови. Златен медалист в подготвителната група в категория 35 кг стана Ангел Николаев. Със сребърни отличия в същата възрастова група се окичиха Валентин Борисов, Антонио Христов, Димитър Георгиев и Борислав Петров. Бронзови медалисти станаха Ивайло Нинов, Христо Бисеров и Валентин Валентинов. Победител в схватките при 73-килограмовите при децата стана Емилиян Лазаров. Сребро в своите категории спечелиха Валентин Илиев и Илиян Лазаров. Бронзови медалисти са Иван Костов, Георги Славейков и Борис Манчев. В надпреварата при момчетата в категория 59 кг триумфира Георги Валентинов. Втори в категория 66 кг е Виктор Георгиев. Трети на почетната стълбичка се изкачиха Николай Иванов, Богомил Ценов, Герган Василев, Георги Стаменов, Николай Иванов и Кристиян Илиев. Две златни отличия спечелиха юношите - Мартин Владинов (60 кг) и Мартин Иванов (74 кг). Със сребро се отличиха Георги Тодоров и Данаил Николов, а бронзови медалисти са Михаил Велчовски и Мариян Маринов. В надпреварата при момичетата първо място в категория 30 кг зае Никол Крумова. Талантливата състезателка спечели също и наградата за най-перспективен състезател. Сребърни медали завоюваха Инна Георгиева и Мария Георгиева. Младите врачански борци се подготвят в клуб "Ботев 93" при специалистите Юлиян Георгиев, Николай Ценов, Димитър Найденов, Ангел Петров и Камелия Крумова.

Кулминацията на турнира бяха народните борби. Победител в тях е помощник-треньорът на националния отбор за жени Петър Касабов. На финала той се наложи над старши треньора на врачанския "Ботев 93" Юлиян Георгиев. В спора за третото място Мартин Иванов победи съотборника си Михаил Велчовски. Четиримата получиха парични награди от организаторите на турнира.

25 септември 2015 | 09:50 [назад]