БЛОГОВЕ
Враца - спорт

„Ботев” вкара 4 гола на „Вихър”

Врачани бият рутинно, голаджията Спасов учудващо не вкарва

"Ботев" спечели с 4:0 срещу "Вихър" (Славяново) в домакински мач от 21-ия кръг на северозападната "В" АФГ. Повече от 1 000 зрители на стадион "Христо Ботев" във Враца, слънчево и топло време, създадоха идеална атмосфера за убедителната победа, която остави тимът на Кайзера на върха. Победа на врачани можеше да е и по-убедителна, ако не бяха пропуските на нападателите в зелени екипи.

Срещата започна с домакински натиск, довел до автогол още в 6-та минута. При пробив на Милен Василев и удар вратарят Линев изпусна топката и съотборникът му Кръстев несръчно я прати в мрежата на "Вихър" за 1:0. Последва пропуск на Спасов. Топреализаторът на врачани беше изведен сам срещу вратаря, но тръгна да го лъже, вместо да пусне надясно към връхлитащия сам Чаворски. В 21-та минута след късо подаване от корнер Милен Василев с диагонален удар на средна височина забоде топката в горния ляв ъгъл за 2:0. Гостите отвърнаха с две опасни контри, на риталия във Враца преди година Альоша Илиев.

Второто полувреме започна с дузпа за врачани, отсъдена за игра с ръка на Маринов. Зад бялата точка застана Венци Иванов, чийто удар беше париран от резервния вратар на "Вихър" Николай Христов. Пропускът обезвери домакините, които подложиха на масиран натиск "Вихър" чак след 70-та мин., но се скъсаха да не вкарват.

Христо Спасов и Тодор Чаворски пропиляха до края на мача още 5 чисти положения за гол. Особено фрапиращи бяха 2 пропуска, в които нападателите от по няколко метра засичаха в аут прострелни центрирания. Деян Борисов отсрами нападателите с топовен шут в 74-та мин., с който от над 25 метра вкара за 3:0. В 76-та мин. Венци Иванов атрактивно с глава оформи крайното 4:0.

Траян Димитров изпусна най-чистото положение за почетно попадение на гостите в 78-та мин. - неговия удар беше избит на метър пред вратата от Даниел Генов.

Успехът на "Ботев" беше 19-и от началото на кампанията и остави врачани на върха в класирането, независимо от домакинската победа на "Етър" с 5:1 над следващия противник на врачани - "Севлиево".

БОТЕВ: Ив. Иванов, Куанг, Павлов, Генов, Г. Иванов (83 - Илиев), Борисов, Г. Василев (61 - Д. Димитров), М. Василев (77 - Цветанов), Спасов, В. Иванов, Чаворски.

05 април 2016 | 12:34 [назад]