БЛОГОВЕ
Враца - спорт

Юношите на „Ботев” губят в дерби от „Спартак”

Зуека изпусна първото място

"Ботев" падна с 0:1 от "Спартак" (Плевен) в мач, който се игра на тренировъчното игрище във Враца. Срещата бе от VІІІ кръг на "А" група за юноши старша възраст в зона "В. Търново". Мачът бе дерби на върха в групата, а с него започна пролетния дял. При победа врачани щяха да се изкачат на първо място. Двубоят обаче показа, че те не са готови за това. С много борба, твърда игра и правилна тактика гостите от Плевен измъкнаха мача. Те взеха преднина с ранен гол. В 8-та минута Кристиян Иванов проби през защитата и отблизо промуши топката зад вратаря Любо Стоянов. В 20-та минута капитанът на врачани Пламен Йорданов стреля от фаул, но плевенския страж изби. Пет по-късно удар на Добрушки от упор бе блокиран. До почивката гостите имаха още 2 положения, но нашите извадиха късмет.

През второто полувреме преобладаваше борбата. Ботевци се мъчеха да пробият, но срещаха здрав отпор. На два пъти плевенчани можеха да вкарат втори гол, като във втория случай вратарят на ботевци боксира в корнер.

Треньорът на врачани - Иво Димитров направи офанзивни смени, влязоха Иван Велчев и Влади Андреев. В последните минути домакините се добраха до опасности. Първо Добрушки отигра неправилно, опитвайки да стреля от далече, вместо да подкара. Зуека го смени, а Бобо реагира невъзпитано. После защитникът Парасков стреля високо.

Чистите положения обаче бяха пред Петьо Каменов. Един път вратаря на "Спартак" боксира, а в 90-та минута напречна греда след негово воле попречи на врачани да изравнят.

Съставът на "Ботев": Л. Стоянов, К. Георгиев, Н. Димитров, Парасков, Влайчмовски, Пл. Йорданов (к), Д. Димитров, Мустафов, Добрушки, А. Янков, П. Каменов. Резерви: Ив. Велчев, Вл. Андреев, П. Димитров.

05 април 2016 | 12:31 [назад]