ДРУГИ МЕДИИ
БЛОГОВЕ
Враца - спорт

Баскетболисти от Враца губят първи плейофи

Двата врачански представителя в НАЛБ загубиха първите си срещи от плейофната фаза. "Ботев 2012" падна от "Олд Таймърс", а "Норт Уест" отстъпи на "Дефект Вип Рипеър". Играе се до 2 победи от 3 мача.

Ботевци отстъпиха на превъзхождащият ги "Олд Таймърс" само с 4 точки разлика. Крайният резултат е 73:77. Нашите взеха две от четвъртините, в последната от които наваксаха 7 точки от изоставането, но не бе достатъчно. Ето и развоя в отделните части: 13:12, 19:26, 15:20, 26:19.

Със загуба започна и "Норт Уест". Вторият врачански тим загуби със 71:79 от "Дефект-Вип Рипеър". Отделните части на мача в столичната зала "Овергаз Арена" завършиха при 15:16, 26:19, 16:20 и 14:24. "Уест" взе само втората четвърт, но това се оказа недостатъчно. Най-резултатен за нашите бе Калоян Радев с 19 точки, а три по-малко записа капитанът Калоян Николов. Освен двамата адаши за "северозападните" играха още: Захари Петров 11, Емил Петров 8, Борил Кънчев 1. Резерви: Златан Ковчазов 4, Леон Лалов 4, Петър Петров 3, Радослав Томов 3, Борис Маринов 2 и Петър Радев.

Според регламента в първия кръг от плейофите играят отборите от 5-о до 12-о място, като към четирите победители ще се присъединят първите 4 отбора в класирането от редовния сезон. Загубилите пък ще се борят за оставане в първа дивизия.

07 април 2016 | 01:30 [назад]