ДРУГИ МЕДИИ
БЛОГОВЕ
Враца - спорт

Светкавичен гол, рефери и фамозно воле отказаха „Локо” срещу „Септември”

"Локомотив 2012" (Мездра) падна с 1:3 от "Септември" (Симитли) и силно намали шансовете си за оставане в "Б" група. Срещата от ХХІІІ кръг, която беше между директни съперници на дъното бе истински кошмар за домакините. Сякаш всичко бе против тях в съботния следобед. С първия съдийски сигнал рукна дъжд. Мездренци допуснаха гол още в 1-та минута, след това им вкараха от чиста засада, а за капак ги сразиха с фамозно воле.

Грешка на вратаря Николай Кръстев доведе до 0:1 с първата атака. Изпълнение на корнер, разминаване на вратаря и Валери Георгиев оставен непокрит вкара отблизо. В отговор Петър Златинов стреля по земя, но вратарят на гостите спаси. Домакините започнаха атаки, но Антонио Хаджииванов и Любоя Арсен пропуснаха. В 35-та минута съдиите порязаха "Локо". Асистент-реферът не вдигна чиста засада (потвърди го камерата на полувремето) и резервата Коре, сам срещу вратаря, направи 0:2.

Веднага след почивката шут отблизо на Антонио Хаджииванов бе блокиран, а гостите вкараха трети гол и решиха мача. В 48-та минута Деян Христов накара стадиона да замлъкне след уникално воле от ъгъла на палантерията за 0:3. Пет минути по-късно защитникът Тунтев намали на 1:3 след грешка на стража на гостите при корнер. Мездренци се въодушевиха и опитаха финален щурм. Имаше много битка и доста картони. При една контра мездренският вратар Кръстев закъсня, но бранител изчисти пред голлинията. До края домакините имаха още 3 възможности, но така и не вкараха. Не дадена дузпа за игра с ръка при меле, спасен удар от фаул на Тевия и пропуск на празна врата.

Двата тима са на последните 2 места. "Локо" (Мз) е 15-ти с 20 точки, а "Септември" 16-ти с 16.

12 април 2016 | 01:18 [назад]