БЛОГОВЕ
Враца - спорт

“Добруджа” печели с 3:1 дербито с "Локо" (Мездра)

Тимът на Бачев вече изостава с 5 точки от директните съперници

"Добруджа" надигра "Локомотив" (Мездра) с 3:1 в дерби на дъното от 24 кръг на "Б" групата. С успеха добричлии се откъснаха с 5 точки пред директния съперник 6 кръга преди края на първенството. Домакините решиха мача още през първото полувреме, когато натрупаха 2 гола аванс. Жълто-зелените играха нападателно и зарадваха с красива игра над 600 зрители, сред които бе и кметът на Добрич Йордан Йорданов.

Домакините имаха преобладаващо предимство през първата част. В началото с тотални атаки те принудиха съперника да се окопае в собствената си половина. Мачът се превърна в игра на една врата. Нулевото равенство се запази до 20-та минута. Тогава топката попадна на десния крак на Владимир Айтов и той с красиво воле от 30 метра я изпрати в горния десен ъгъл на вратата на гостите. В 45-та минута илюзиите на червено-черните рухнаха съвсем. Кристиян Петков бе изведен в наказателното поле и с диагонален удар покачи на 2:0.

Мездренци заиграха по-свободно след почивката и бързо се върнаха в мача. Три минути след подновяване на играта Любоа Арсен намали на 2:1. Юношеският национал на Конго довкара топката отблизо след удар на Владислав Златинов. Двата тима продължиха да се дебнат позиционно, без чисти голови положения. Все пак добруджанци бяха по-активни и десет минути преди края Ничев с глава оформи крайния резултат.

Останалите резултати от кръга: "Дунав" - "Банско" 3:1, "Лудогорец 2" - "Поморие" 0:0, "Верея" - "Локо" (ГО) 2:2, "Литекс 2" - "Созопол" 3:1, "Пирин" (Рз) - "Оборище" 2:1, "Спартак" - "Ботев" (Гъл) 3:1, "Септември" - "Нефтохимик" 0:0.

В класирането води "Дунав" с 55 точки, пред "Поморие" с 48 и "Локо" (ГО) с 42. В края са отборите на "Спартак" и "Добруджа" с по 25 точки, пред "Локо" (Мз) с 20 и "Септември" със 17.

19 април 2016 | 01:42 [назад]