БЛОГОВЕ
Враца - спорт

"Бдин Вида" лъже "Ботев" (Враца) с тайбрек на волейбол

Момичетата на Аглая ще гонят класиране чрез турнир-бараж в Плевен

"Бдин Вида" спечели срещу "Ботев" (Враца) с 3:2 на волейбол при момичетата до 12 години и се класира напред за сметка на врачанския тим. Централната среща от груповата фаза на регионалното първенство по волейбол се игра във Видин. Домакините спечелиха драматично с тайбрек, като мачът продължи 2 часа и 30 минути. Двата най-добри състава в групата си оспорваха първото място, даващо право на директно класиране. За вторият остана утехата да намери място в елиминациите с допълнителен турнир - бараж в Плевен.

Съставът на "Бдин Вида" спечели квотата за класиране в оспорван мач. Съперниците се гонеха в резултата по протежение на цялата среща. Видинчанки имаха предимство в резултата, повеждайки на два пъти с по един гейм разлика. Врачанки не се предадоха и изравниха за 2:2 гейма. Така се стигна до решителен 5-ти гейм, в който домакините ликуваха с помощта на публиката и не без съдействието на съдийския фактор.

Треньорката на гостуващия "Ботев" Аглая Йорданова не остана доволна. Тя направо обвини съдийките за загубата на своя тим: "Некомпетентни съдийки и наши пропуски доведоха до загубата с 2:3. Гонехме първото място и поражението ни идва в повече. Не се предаваме. Чака ни допълнителен турнир в Плевен, на който трябва да извоюваме класирането си напред. "Йорданова добави, че в отбора на "Ботев" (Вр) има спад в сравнение с миналата година. Тогава като домакин на регионалния турнир врачанки бяха безапелационни, отвявайки с по 3:0 съперничките от Видин и Бяла Слатина.

13 декември 2016 | 02:17 [назад]