БЛОГОВЕ
Враца - спорт

Най-после победа за „Ботев”

Тимът на Сашо Ангелов печели в Банско с 3:1 в последен мач за 2016-та

"Ботев" (Враца) записа първа победа при новия треньор Сашо Ангелов. В среща от последният за годината 17 кръг врачани спечелиха с 3:1 срещу отбора на "Банско". Успехът върна ботевци в средата на таблицата и най-вероятно ще зимуват на 8-мо място.

Срещата в Банско започна добре за гостите. След 2 пропуска на банскалии, в началните минути на Фикийн и Лазаров, ботевци удариха първи. В 17-та минута Мартин Димов засече с глава центриране от корнер и откри резултата. Гостите се възползваха от объркването на домакините и нанесоха нов удар. Пет минути по-късно младокът Денис Цолев отбеляза втори гол с точен удар от границите на наказателното поле, покачвайки на 0:2. В 25-та минута Шошков от "Банско" пропусна да намали, след като от 2 метра засече топката на празна врата в гредата.

През втората част домакините упражниха натиск и в 50-та минута вкараха гол. Цурев се откъсна сам срещу вратаря Иванов и намали на 1:2. "Ботев" можеше да вкара трети гол, но стражът на "скиорите" Абдиков спаси удар на Павел Петков. В средата на полувремето попадение на "Банско" бе отменено поради засада. Гостите подпечатаха победата в 90-та минута след точен удар на Чаровски, който фиксира крайното 1:3.

Така "Ботев" записа първа победа при Сашо Ангелов. Треньорът продължава да търси оптималния състав, вкарвайки в игра юношата Ластърджиев и бегът Пейчев.

Съставът на врачани на мача в Банско: Иванов, Гочев, Димов, Пенев, Ластърджиев, Цолев (45 - П. Петков), Пейчев, К. Цветков, Д. Петков (78 - Спасов), Михайлов, Чаворски.

В останалите срещи от 17 кръг във втора лига: "Оборище" - "Локо" (Сф) 2:1, "Спартак" (Пл) - "Поморие" 0:1, "Несебър" - "Ботев" (Гъл) 1:1, "Созопол" - "Витоша" 3:0, "Септември" - "Лудогорец 2" 2:1 и изненадата на кръга "Левски" (Кар) - "Етър" 2:0.

Водят "Етър" и "Септември" с по 35 точки, пред "Созопол" с 32 и "Поморие" с 30. "Ботев" (Вр) е на 8-мо място с 22 точки.

13 декември 2016 | 02:22 [назад]